header
Imprimare Email

Ne îndreptăm către Sodoma ?* (VII)


,,De-a lungul istoriei constatăm că atunci când homosexualii au ieşit la lumină pentru a face
paradă cu stilul lor aberant de viaţă în faţa oamenilor normali, societatea a intrat într-un declin rapid.
Viaţa uşoară încurajează asaltul acestei degenerări. Grecia şi Roma au fost două mari civilizaţii antice
care au colapsat în parte din cauza efeminării şi homosexualităţii. Patrioţii ar trebui să condamne
homosexualitatea ca pe o ameninţare la adresa familiei şi a naţiunii însăşi”


O altă abordare a problemei homosexualităţii din punct de vedere medical, apărută în publicaţia ,,Truth Tract”, nr. 6/1994, îi aparţine doctorului E.N Fields. Sub titlul ,,Este normală homosexualitatea ?”, el pune în discuţie homosexualitatea şi implicaţiile pe care le-a avut apariţia acestei plăgi în societatea americană.

Potrivit acestui articol, SIDA a devenit epidemică în primul rând din cauza homosexualităţii, iar de la homosexuali s-a răspândit apoi la celelalte segmente ale populaţiei. În principal, acest flagel s-a răspândit în Europa şi America prin practicile nefireşti şi neigienice ale homosexualilor. Pentru a evita să şocheze populaţia normală cu modul în care această boală se răspândeşte în rândurile homosexualilor, presa pur şi simplu nu menţionează nici una dintre practicile lor abominabile.

Autorul face o prezentare a acestor practici care reprezintă cauza principală a hepatitelor şi infecţiilor parazitice, obişnuite printre homosexuali. Conform unui raport al Departamentului Sănătăţii Publice din San Francisco, între 70 şi 80 % din cele 75.000 de cazuri de hepatită din oraş sunt înregistrate în rândul homosexualilor. Hepatita este puternic transmisibilă şi răspândită prin condiţiile neigienice. De la oraş la oraş, între 39 % şi 59 % dintre homosexuali sunt infectaţi cu paraziţi intestinali ca viermi, tenii, amoebe. Aceste tipuri de infecţii sunt larg răspândite în mod obişnuit, din cauza mizeriei şi a ignoranţei, numai în ţările din lumea a treia. Similar, din cauza practicilor lor sexuale, ei sunt pasibili de a se îmbolnăvi de febră tifoidă, herpes, cancer.

Tot aceste practici promiscue şi neigienice conduc la contactarea de către 78 % dintre homosexuali de boli sexuale transmisibile. Ele sunt singurul motiv pentru care numai în 1992, 83 % din totalul cazurilor de SIDA din SUA au fost printre bărbaţii homo/bisexuali. Este greu pentru homosexuali să transmită SIDA populaţiei nevinovate prin contacte non-sexuale, dar ei pot transmite cu uşurinţă alte boli groaznice. Marea preferinţă printre homosexuali de a ocupa posturi în alimentaţia publică sau asistenţa medicală ar trebui să fie motiv de îngrijorare. Hepatitele, tuberculozele, paraziţii intestinali şi alte boli pot fi contactate de la persoane infectate care manipulează alimente sau doar vin în contact cu acestea. În loc să prevină ca asemenea persoane să vină în contact cu alimente sau cu pacienţii, administraţia pro-homosexuală Clinton a adoptat legi ce împiedică excluderea lor din asemenea posturi sub pretextul prevenirii discriminării.

Ca o consecinţă imediată, homosexualii au durata vieţii mult mai scurtă. Dr. P. Cameron de la ,,The Lifespan” a calculat că durata medie a vieţii unui bărbat căsătorit este de 75 de ani, iar a unei femei căsătorite de 79 de ani. În schimb, durata medie de viaţă a unui bărbat homosexual este de numai 42 de ani, iar dacă SIDA este cauza morţii, vârsta medie scade la 39 de ani. În cazul femeilor, durata medie de viaţă este de 45 de ani.

În afară de contractarea de boli, homosexualii sunt de 100 de ori mai expuşi la a fi ucişi, de obicei de către alţi homosexuali. Ei se sinucid de 25 de ori mai frecvent şi sunt de 19 ori mai expuşi la accidente rutiere. Aceasta indică faptul că există grave probleme emoţionale asociate cu homosexualitatea. Este interesant de remarcat faptul că anterior propagandei pentru drepturile homosexualilor din ultimii ani, Asociaţia Americană de Psihiatrie definea homosexualitatea ca fiind o boală mentală.

Potrivit autorului, o altă plagă asociată homosexualităţii este racolarea tinerilor. ,,Sex după vârsta de 8 ani este prea târziu” este lozinca strigată de o nouă specie de pervertire organizată, pedofilia. Deşi nu este lucru cunoscut de populaţia normală, din cauza mascării lui de către mass-media liberală, grupuri militante cu nume ca: ,, Asociaţia nord-americană a dragostei dintre bărbaţi şi copii” (The North American Man-Boy Love Association - NAMBLA) şi ,,Pedofilii Anonimi” (PAN) întreprind racolări în rândul tinerilor pentru a câştiga noi adepţi şi a revigora astfel mişcarea. Departe de a fi un grup marginalizat, NAMBLA are mii de membri care ţin mitinguri publice, cerând oprirea restricţiilor asupra comportamentului lor nefiresc. Mulţi dintre aceşti pedofili importă în America pornografie infantilă din ţările unde aceste activităţi au protecţia guvernelor liberale, ca de pildă Olanda sau Danemarca.

La o paradă a homosexualilor în oraşul New York, membrii NAMBLA au fost primiţi cu entuziasm, însă homosexualii mai grijulii au căutat să-i excludă în linişte de la acest eveniment. Conduşi de profesorul unei şcoli publice, pe care autorităţile au încercat fără succes să-l concedieze din cauza înclinaţiilor sale sexuale, contingentul NAMBLA a demonstrat deschis cu semenii lor homosexualii, mulţi dintre ei fiind complet dezbrăcaţi, scuipând şi bătându-şi joc de Catedrala Sfântul Patrick de pe Fifth Avenue.

Aceste grupuri au dezvoltat diferite strategii pentru a câştiga încrederea copiilor. O parte din metodele care duc la ademenirea copiilor sunt aplicate de pe poziţii de încredere, de pildă de către profesorii din şcoli, educatorii sau liderii cercetaşilor. De pildă, un membru al cabinetului Clinton, lesbiana Roberta Achtenberg din San Francisco, a dus o vendetă de 2 ani împotriva organizaţiei ,,Băieţii Cercetaşi” pentru refuzul lor de a permite homosexualilor să fie lideri în cadrul acesteia, tocmai pentru a putea câştiga o nouă poziţie de pe care să se poată racola tinerii. În mod clar, ,,cei mai josnici perverşi au aliaţi puternici”, conchide Fields.

În final, el notează: ,,De-a lungul istoriei constatăm că atunci când homosexualii au ieşit la lumină pentru a face paradă cu stilul lor aberant de viaţă în faţa oamenilor normali, societatea a intrat într-un declin rapid. Toate civilizaţiile sunt creaţia heterosexualilor. Când civilizaţiile au prins de veste că bărbaţii nu mai sunt de acum încolo constructori, războinici şi taţi, cancerul homosexualităţii şi-a făcut apariţia. Viaţa uşoară încurajează asaltul acestei degenerări. Grecia şi Roma au fost două mari civilizaţii antice care au colapsat în parte din cauza efeminării şi homosexualităţii. Patrioţii ar trebui să condamne homosexualitatea ca pe o ameninţare la adresa familiei şi a naţiunii însăşi”.

* Cerem scuze cititorilor noştri pentru informaţiile expuse în acest articol, ca şi pentru termenii folosiţi, nepotriviţi pentru o revistă ortodoxă. Publicăm acest material numai din considerentul că astfel de informaţii sunt totuşi utile creştinului care doreşte să cunoască problemele grave cu care se confruntă societatea contemporană, inclusiv cele mai degradante pentru omul duhovnicesc

Partenie Filipescu

Articol apărut în ,,Catacombele Ortodoxiei”, nr. 29 (1/2004)