Naşterea Domnului 2008

de Andrei


Ne-am bucurat şi anul acesta de o slujbă minunată de Naşterea Domnului, ospătându-ne din cina cea bogată a Domnului. Ne-am strâns împreună mulţi clerici, monahi şi mireni spre a-L slăvi pe Mântuitorul care S-a născut în chip smerit în peştera de lângă Betleem şi pe Preacurata Sa Maică, cântând: ,,Taină străină văd şi preaslăvită, cer fiind peştera, scaun de heruvimi Fecioara, ieslea sălăşluire, ...”.

În plus, m-am bucurat foarte mult să văd cum blocul cel nou cu clopotniţa au primit veşmânt alb, fiind tencuite.

 

Iată câteva imagini de la slujbă

PC. Evenimente din Biserica noastra 11-1

PC. Evenimente din Biserica noastra 11-2

PC. Evenimente din Biserica noastra 11-3

PC. Evenimente din Biserica noastra 11-4

PC. Evenimente din Biserica noastra 11-5

PC. Evenimente din Biserica noastra 11-6

PC. Evenimente din Biserica noastra 11-7